Ułatwienia dostępu

Skip to main content

"Fałszywi przyjaciele vel językowi oszuści. Podwójne życie homonimów polsko-rosyjskich"

Podczas dzisiejszych (10.03.2025 r.) zajęć "Fałszywi przyjaciele vel językowi oszuści. Podwójne życie homonimów polsko-rosyjskich" prowadzonych przez p. dr Paulinę Bortnowska z Instytut Filologii Wschodniosłowiańskich podchodziliśmy do przygotowanych przez prelegentkę zadań jak naukowcy lub, dla odmiany, z kreatywną fantazją. Podobne w brzmieniu słowa wprowadzały nie lada zamieszanie, ale pobudziły też niektórych uczniów do rozważenia wyboru przyszłych studiów na kierunku filologicznym Wydział Neofilologii UAM właśnie.
Temat homonimów wart jest kontynuacji na kolejnych zajęciach. Raz jeszcze bardzo dziękujemy za arcyciekawe spotkanie.
  • Kliknięć: 22

"Od pieśni do tańca - folklor słowiański w muzyce, sztuce i poezji" (2)

Spotkanie z przedstawicielką Instytut Filologii Wschodniosłowiańskich miało bardzo dynamiczny przebieg. Pani mgr Małgorzata Rusak-Mietlińska prezentowała instrumenty 🎻🎸 i utwory muzyczne 🎶🎵🎼, wędrując przez typowe przykłady charakterystyczne dla Słowin wschodnich. 
Usłyszeliśmy fragmenty piosenek, który pojawiły się na Eurowizji i byliśmy niemalże na widowni koncertów folkowych. Spotkanie zakończyło się lubianym przez wszystkich konkursem Kahoot.
Zwycięzcom gratulujemy 🏆🏆🏆,
a wykładowczyni gorąco dziękujemy 🧡🧡🧡, tym bardziej, że przybliżyła nam nie tylko barwny świat folkloru słowiańskiego ale i bogatą ofertę Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskich Wydział Neofilologii UAM Poznań

-----------------------

We wtorek 18 lutego 2025 r. w godz. 11.30 – 12.15, w ramach Porozumienia
o współpracy
zawartego między Instytutem Filologii Wschodniosłowiańskich UAM Poznań i naszą szkołą, będą miały miejsce interaktywne zajęcia:

"Od pieśni do tańca - folklor słowiański w muzyce, sztuce i poezji".

który przeprowadzone zostaną przez p. mgr Małgorzatę Rusak-Mietlińską ze Szkoły Doktorskiej Szkoły Dziedzinowej Nauk o Języku i Literaturze UAM.

W zajęciach weźmie udział młodzież ucząca się języka rosyjskiego z klas:

3 dL, 3 cT, 3 dT, 3 eT, 3 fT, 4 bT, 4 cfT oraz 4 dT.

Prosimy o punktualne przybycie do sali 11.

  • Kliknięć: 17